X
Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre Zaferi
604 okunma

Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre Zaferi

ABONE OL
6 Haziran 2024 12:07
Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre Zaferi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre zaferi!

 

Ülkemizin en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan, Kemalizmin ve 6 İlkemizin yegane bekçisi olan, Atatürkçü Düşünce Derneği geçtiğimiz hafta sonu 17. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

Genel Kurulun kazananı Delegelerin %90’nın desteğini alan Genel Başkan sn. Mustafa Hüsnü Bozkurt ve ekibi oldu.

Kırmızı liste ile yarışa giren Hüsnü Bozkurt 27 kişilik GYK kurulunun 24nü örgütün desteği ile alırken, muhalif ekip önceki dönem Çiğili Belediye Başkanı Sn. Utku Gümrükçü öncülüğünde seçim de mavi liste ile yarıştı. Mavi listeden 3 GYK üyesi ile yeni dönemde kurulacak Genel Yönetim Kurulu içerisinde yer alacaklar.

Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre zaferi

Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre zaferi

 

Kongrede göze çarpan önemli kesimler;

 

CHP Genel Başkanı Sn. Özgür Özel”inde katıldığı kongrede Özgür Özel Delegelere ve Dernek üyelerine yaptığı konuşmada “Tüm CHP’li belediyeler Atatürkçü Düşünce Derneği’nin emrindedir.” İfadelerine yer verdi.

 

Kongre değil, demokrasi şöleni;

 

Delegelerin ve üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleşen 17. Olağan Kurulda dikkat çeken diğer noktalar ise Derneğin tarihinde görülmemiş bir seçim sonucu, Genel Başkan Hüsnü Bozkurt’un öncülüğünde seçime giren kırmızı liste seçimde 27 GYK’nın 24’nü alarak seçim zaferine ulaştı.

 

“Hüsnü Bozkurt 3 sene daha izin aldım.”

Eşi Nuriye Bozkurt’a ithafen “görevime devam etmek için kendisinden 3 sene daha izin aldım,” sözleriyle salonu tebessüm ettiren Hüsnü Bozkurt konuşmasının sonunda rakibi Utku Gümrükçü’yü sahneye davet ederek, kendisini adaylığı için tebrik edip sarılarak samimiyetini de ortaya koydu.

 

Hüsnü Bozkurt görev süresince ne yaptı.

Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre zaferi

Atatürkçü Düşünce Derneğinde Olağan Kongre zaferi

Hüsnü Bozkurt’un en büyük başarılarından birisi kuşkusuz ki, Genel Merkezi apartman dairesinden çıkarıp, yeni Genel Merkezi Çankaya’da bulunan ve 3 dönüm arazi üzerine kurulu olan Osmanağa konağı olarak bilinen alanı Mansur Yavaş ve ABB desteğiyle Derneğin Genel Merkezine tahsis edilmesini sağlamış olmasıdır.

 

2021 yılında yapılan Genel Kurul Sonrasın da “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” şiarıyla yola çıkan Hüsnü Bozkurt ilk büyük toplantısını 23 Nisan 2022 de Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde yaptığı toplantıda 10 binin üzerinde dernek üyesinin katılımı ile “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti “Manifestosunu yayınlayarak ülke gündemine sert bir giriş yapmıştı.

Dumlupınar Şehitliği ziyareti Menemen de Asteğmen Kubilay anması ile yeniden ses getiren Genel Başkan Hüsnü Bozkurt bunlarla da sınırlı kalmadı.

İl il, ilçe ilçe dolaşarak bölge ve şube toplantılarını yaparak derneğin yorgun tükenmiş halinden yeniden canlı bir yapıya dönüşmesini sağladı.

Türkiye geneli geziler, toplantılar ve bir çok TV programı ile, bir çok yeni şube ve temsilcilikler açıldı.

Atatürk’e karşı yapılan suçlar karşısında gerekli çalışmalar basın açıklamaları ve suç duyuruları yapıldı.

 

Bu çalışmaların sonucunda yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği 17. Olağan Genel Kurulunda sonuç beklendiği üzere büyük bir zafer ile sonuçlandı.

 

Kaybedenin olmadığı Atatürkçü Düşünce Derneği’nin herbir ferdinin kazandığı bir seçim olan Genel Kurul sonrasın da Sn. Hüsnü Bozkurt’u yeni dönemde daha çok çalışırken göreceğiz, bukadar başarının üstüne yenilerini eklemek için daha çok emek ve zaman gerekeceği aşikar.

Mensubu olduğum olduğum Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yeniden seçilen Genel Başkanı Sn. Mustafa Hüsnü Bozkurt’u ve GYKlarımızı tebrik eder, başarılar dilerim.

 

“Kemalizm’in namus sesini yurdumuz semalarına bir SİS ÇANI gibi asacağız.”

 

“Çare YENİDEN ATATÜRK CUMHURİYETİ!”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.